pondelok, 28.11.2022, 3:29 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

ALTERNATÍVA V DREVONE

ALTERNATÍVA V DREVONE
29. augusta 2012, Drevárska 23, Pezinok

Nový festival sa nesie v duchu netradičných hudobných, výtvarných, filmových a divadelných žánrov. Z domácich pezinských produkcií sa predstavia: divadlo iNspire s autorským predstavením Loveička, hudobná skupina Weat Floor, nezávislé filmové Kinečko pod hviezdami a tvorivé dielne na výrobu odznakov fotoaparátov a pinhole fotografií. Vo výtvarnej sekcii sa vám predstaví skupina priateľov klasickej fotografie z Bratislavy, keramik - figuralista Andrej Frič, spoločnou výstavou študenti VŠVU v Bratislave. V živej tvorbe na veľké plochy (cez 6 m2) vám predstavíme dievčenskú, výtvarnú skupinu „DZIVE“, v zložení Ivana Šateková, Natália Jarembáková a Slavomíra Ondrušová. Doménou DZIVYCH je kresba a voľná improvizácia. Druhou skupinou je pánske duo PEKPEK v zložení emil a osem. Chalani majú za sebou už veľa vydarených „maľovačiek“. Ich prácu možno zaradiť do oblasti street-artu.
Zostavu uzatvára kvartet maliarov Peter Cvik, Peter Sulo, Adam Šakový a Milan Vagač, ktorí sa stretnú v tvorivých tandemoch.
Z divadiel sa ALTERNATÍVE predstaví Pacientárium s predstavením Lovec ŠTBkov a združenie S.T.O.K.A. s hrou Blaha Uhlára Pokus (V hľadaní spirituality). Záver divadelnej časti programu bude patriť Petrovi Vášovi z Brna a jeho Fyzickému básnířství. Na predaj bude aj jeho nová kniha venovaná práve tomuto nevšednému a vo svete ojedinelému scénickému žánru.
Hudobná oblasť festivalu naplnia ďalej skupina Klemones, Lucia Piussi
s Petrom Bálikom, Čad zo Svätého Jura, RATM tribute band a DJ´ Respect Vibration Sound s programom Reggae Selectors.
Po zotmení si môžete v prestávkach medzi programom pozrieť nezávislú filmovú tvorbu vo vybranom programe Kinečko pod hviezdami od Martina Boriša.
Cieľom projektu „Alternatíva v Drevone“ je prezentovanie inej kultúry v novom priestore. Inej ako nám so železnou pravidelnosťou servírujú rôzne elektronické i tlačové médiá, rôzni úradníci a agentúry prostredníctvom im zverených verejných financií a kultúrnych zariadení, či všeobecne naše široké okolie. Chceme ukázať nové zaujímavé trendy v oblasti umenia, vytvoriť realizačný priestor predovšetkým
pre mladých a začínajúcich umelcov. V kontraste (alebo súlade?!?) k industriálnemu prostrediu chceme ukázať silu nápadu a krásu umenia.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko