štvrtok, 13.6.2024, 12:16 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

HLIADKA ZADRŽALA PÁCHATEĽA KRÁDEŽE

Dňa 6. 10. 2018 o 11.35 h preverovala hliadka MsP telefonické oznámenie z predajne zlatníctva so sídlom v OC PLUS na Holubyho ulici v Pezinku, že neznámy páchateľ odcudzil zlatú retiazku v hodnote cca 1 300,- €, s ktorou vybehol z predajne. Oznamovateľ uviedol, že podozrivú osobu v modrej bunde prenasleduje iný muž po Holubyho ulici smerom na železničnú stanicu v Pezinku. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka MsP Pezinok, pričom stála služba MsP kamerou umiestnenou pred železničnou stanicou spozorovala neznámeho muža v modrej bunde bežať od svetelnej križovatky smerom k zastávkam autobusov Slovak lines, kde následne nastúpil do autobusu. Hliadka MsP sa za pomoci použitia svetelnej a zvukovej signalizácie urýchlene presunula na železničnú stanicu. Uvedený autobus následne zastavila. Na základe popisu hliadka v autobuse vyzvala neznámeho muža, aby z autobusu vystúpil. Počas uvedených úkonov do autobusu nastúpil aj neznámy muž, ktorý podozrivého prenasledoval a označil ho za páchateľa krádeže. Hliadka MsP za pomoci použitia donucovacích prostriedkov /hmatov a chvatov sebaobrany/ neznámemu mužovi obmedzila osobnú slobodu a vyviedla ho z autobusu, pričom počas vykonávania bezpečnostnej prehliadky neznámeho muža sa na miesto taktiež dostavila hliadka OO PZ Pezinok. Šetrením na mieste bolo zistené, že podozrivým z krádeže je Peter O., bytom Vištuk, pričom odcudzenú retiazku zo žltého kovu, na ktorej bola ešte cenovka v hodnote 1 328,-€ mal na krku. Nakoľko v danom prípade išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu krádeže, bol podozrivý z trestného činu odovzdaný hliadke OO PZ Pezinok za účelom ďalšieho šetrenia.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko