piatok, 24.5.2024, 5:31 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

JESENNÉ CELOMESTSKÉ UPRATOVANIE BUDE 11. - 13. OKTÓBRA

V dňoch 11., 12. a 13. októbra 2018 zabezpečí mesto Pezinok pre svojich obyvateľov zber objemného odpadu odpadu na Fajgalskej ceste v Technickom a skladovom areáli MPS (bývalá motokárová dráha). V týchto dňoch v čase od 8.00 do 18.00 h budú môcť obyvatelia Pezinka doviezť odpad, ktorý sa nevojde do bežných nádob, nábytok, pračky, chladničky a iné spotrebiče, biologický odpad, železný šrot, sklo, papier a plasty.

Upozorňujeme, že akcia nie je určená na zber nebezpečných odpadov, ako sú napr. oleje, žiarivky, batérie, farby a drobný stavebný odpad, ktoré sa zbierajú celoročne na Viničnianskej 25 v sídle firmy Marius Pedersen, a.s. Pneumatiky nepatria do komunálneho odpadu, preto sa tiež nezbierajú. Pre obyvateľov Pezinka je zber odpadu zadarmo, firmy a podnikatelia si musia zabezpečiť likvidáciu odpadu na vlastné náklady

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko