nedeľa, 1.10.2023, 10:23 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

ZÁSAHY HASIČOV

Zásahová činnosť jednotky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku od 1. 10. 2018 do 7. 10. 2018

2. 10. 2018, Pezinok - Jednotka bola vyslaná k dopravnej nehode v Pezinku na Bratislavskej ulici. Po príchode na miesto zistili, že ide o nehodu osobného motorového vozidla a chodca. Po poskytnutí predlekárskej prvej pomoci bolo miesto odovzdane polícii a jednotka sa vrátila na svoju základňu.

6. 10. 2018, Pezinok - Jednotka bola vyslaná k úniku plynu na Rulandskej ulici v Pezinku. Po príchode na miesto priestor preskúmala za pomoci plynárov, nakoľko namerané hodnoty boli nulové jednotka sa po dohovore s plynármi vrátila na svoju základňu.

7. 10. 2018, Pezinská Baba - Jednotka bola vyslaná k dopravnej nehode osobného motorového vozidla a motocykla na Pezinskej Babe. Po príchode na miesto bolo prieskumom zistené, že pri nehode sa jedna osoba ľahko zranila (motocyklista). Zranená osoba bola na mieste ošetrená posádkou RZP a nebol nutný odvoz do nemocnice. Jednotka po naložení motocykla na odťahovú službu očistila vozovku perlitom a vrátila sa na svoju základňu.

7. 10. 2018, Pezinok – Šenkvice - Jednotka bola vyslaná k zrážke vlaku s človekom na železničnej trati medzi Pezinkom a Šenkvicami. Po príchode na miesto bolo zistené, že zrazená osoba má zranenia nezlučiteľné so životom. Na mieste sa nachádzala polícia. Po príchode RZP lekár potvrdil exitus. KOS BA na miesto vyslal evakuačný autobus HaZZ na prípadnú prepravu cestujúcich. Jednotka zotrvala na mieste do ukončenia dokumentácie nehody z dôvodu nutnej evakuácie osôb v prípade zdravotných problémov. Po ukončení dokumentácie nehody bol vlak vypravený do cieľovej stanice a jednotka sa vrátila na základňu.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko