4

BASKETBALISTI PEZINKA DOMA ZVÍŤAZILI

AB Cosmetics Pezinok : BK AX SPU NITRA 99:86
(17:28,41:41,72:60)
Kevin Houston hviezdou tretieho finálového stretnutia. Pezinok napriek prehratej prvej štvrtine dokázal v ďalšom priebehu dominovať a pred koncom stretnutia viedol už o 20 bodov. Diváci sa dočkali i efektných akcií a rýchlych protiútokov. Pezinok má vďaka tejto výhre k dispozícii 2 zápasy, aby získal potrebné tretie víťazstvo a tým i titul Majstrov Slovenska. Séria sa teraz sťahuje do Nitry. STAV SÉRIE: 2:1

Štvrtiny : 17:28, 24:13, 31:19, 27:26
Rozhodovali : Sudek, Janáč, Ženiš

Pezinok : Williams 18, Mičuda 18, Kozlík 8, Niparavičius 5, Snopko 2 (Houston 41/4/, Brliť 7, Lukjanec 0, Grznár 0, Urland 0, Petráš 0)
Nitra : Červenka 16, Lawrence 14, Tomek 13, Pohanka 12, Votroubek 7 (Hill 8, Vido 7, Fapšo 5, Ivan 2, Hašan 2)

TH: 34/22 – 22/16, FAULY: 20 – 25, TROJKY: 9 – 8, 5 FAULOV : 37. Brliť, 39.Kozlík – 32. Tomek, 39. Pohanka , 900 divákov

Vysoké tempo hry zdobilo priebeh prvej štvrtiny. Hostia hrali bez rešpektu, jednoducho, využívali rýchle protiútoky. Pezinok sa sústredil skôr na streľbu zdiaľky , ale tá mu nevychádzala, takže po prvej štvrtine viedla Nitra už o 11 bodov. Hostí v ich rozlete zastavila až zónová obrana Pezinka a strelecké predstavenie Kevina Houstona, ktorý dal 15 bodov v druhej štvrtine a veľkou mierou sa tak pričinil o nerozhodný stav po polčase. Nitra viedla v 22. minúte 46:43, Pezinok sa v útoku trápil, strieľal z nepripravených pozícií, často nasilu. Potom však nastal v hre zvrat, Marek Kozlík dvoma trojkami poslal Pezinok do vedenia 53:48. Hostia postupne podľahli obrannému tlaku Pezinka a rozdiel začal narastať. Houston bol na nezastavenie, domáci udržovali vysoké tempo hry a v 33.minúte po 4.troke Houstona bol stav 80:65. Domáci bavili divákov efektnými akciami, v 37.minúte bol rozdiel 20 bodov (93:73), takže si napokon zahrali i striedajúci hráči. Skóre napokon uzavrel dvojbodovým košom vynikajúci Houston a prekonal, tak 40 bodovú hranicu.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko