3
4

PEZINOK V SEMIFINÁLE

AB Cosmetics Pezinok : Chemosvit POPRAD 82:68
V piatom rozhodujúcom stretnutí štvrťfinálovej série basketbalovej extraligy zvíťazil Pezinok po jednoznačnom priebehu a postúpil tak do semifinále, kde sa stretne už v stredu 15.4.2009 o 18:00 hod. v ŠH SOU na Komenského ulici so Spišskou Novou Vsou. STAV SÉRIE : 3:2
Štvrtiny : 32:20, 14:10, 19:11, 17:27
Rozhodovali : Brziak, Ženiš, Szibilla

Pezinok : Whisby 24, Williams 12, Mičuda 12, Lukjanec 12, Kozlík 2 (Snopko 10/3/, Brliť 5, Urland 2, Houston 2, Grznár 1)
Poprad : Sedmák 24, Grier 17/4/, Laco 14, Ingles 9, Bílik 2 (Vraniak 2, Madzin 0)

TH: 25/18 – 16/12, FAULY: 20 – 18, TCH : 26.Ingles, TROJKY: 6 – 8, 600 divákov

Po dlhom čase sa zase zápas hral podľa tradičného scénára domácich zápasov Pezinka. Domáci sa nechceli zahrávať s osudom a od začiatku diktovali vývoj stretnutia. Nezastavili ich asi 2 osobné chyby Mičudu v prvých 30 sekundách zápasu. Hráči Pezinka pochopili, že cesta k úspechu vedie cez dôslednú obranu najnebezpečnejších hráčov súpera. Inglesa sa podarilo Kozlíkovi s Urlandom vypojiť z hry na dlhých 35 minút, keď dovtedy dal len 2 body. Domáci hrali kolektívne, rýchlo a jednoducho, po 8 bodovej šnúre viedli v 16.minúte 43:25 a boli na dobrej ceste k víťazstvu. Rozhodujúci krok k nemu spravili v tretej štvrtine, Popradu nedovolili dlhých 7 minút skórovať a po ďalšej šnúre – tento krát 14 bodovej viedli v 28.minúte 61:33. V poslednej štvrtine domáci zmiernili tempo, poľavili v koncentrácii, čo hráči Popradu využili a po sérii rýchlych protiútokov znížili v 37.minúte na rozdiel 11 bodov, 73:62. Pezinok však drámu v závere nedopustil a istým krokom dokráčal do ďalšieho kola Play Off. Pezinok bude tak pokračovať v bojoch o medaile a v semifinále narazí na Spišskú Novú Ves.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko