štvrtok, 28.5.2020, 8:43 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

PEZINSKÝ DEMIŽÓN ODŠTARTOVAL PETANGOVÚ SEZÓNU

Prvý tohtoročný turnaj petanque sezóny odštartoval ako už tradične v Pezinku v sobotu, 14. apríla turnajom Pezinský demižón. Krásne slnečné počasie prilákalo do Pezinka 47 trojčlenných tímov zo Slovenska, Maďarska, Čiech a Ukrajiny. Po troch základných kolách postupovalo najlepších 32 tímov do vyraďovacej časti turnaja a zvyšok tímov hralo turnaj "B" a turnaj "C". Celkovým víťazom sa stal tím v zložení Dušan Lančarič, Juraj Adler, Ján Gazdík, ktorí vo finálne porazili tím Erika Bodnára, Dana Hroteka a Dominika Ludvika. V turnaji "B" si medaile odniesli domáci pezinčania z klubu Spiders Rudolf Pulman, Diana Soboličová a Vladimír Toman z klubu Slopak. Turnaj "C" mal takisto zastúpenie domácich pavúkov, kde zvíťazili Mária Štrbová, Anton Štrba a Hrivnák Juraj. Už o dva týždne domáci klub Spiders usporadúva ďalší zo série turnajov, Slovak Open.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko