sobota, 25.6.2022, 21:16 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

VIDEO - ALTERNATÍVA V DREVONE

29. august, teda štátny sviatok a pre mnohých z nás voľný deň, spestrilo Pezinčanom nové podujatie s názvom Alternatíva v Drevone. Priemyselné priestory bývalého závodu v Pezinku ovládla pestrá zmes alternatívneho umenia, umelcov a ich priaznivcov. Nápad zorganizovať netradičné podujatie, spájajúce alternatívnu kultúru a starú industriálnu zónu, sa zrodil v hlave verného Pezinčana Laja Slimáka. Lajo spolu s Martinom Borišom, Petrom Bittnerom a množstvom dobrovoľníkov vytvorili partiu, ktorá spoločnými silami zorganizovala toto nové podujatie. Prezentácia inej, teda alternatívnej kultúry sa rozbehla v stredu už na poludnie, keď sa výtvarníci chopili svojich farieb a naživo pred starou priemyselnou halou vytvárali umelecké diela. Nasledovali workshopy a výroba odznakov, vernisáže výstav keramických, výtvarných, sochárskych a fotografických prác. Nechýbala samozrejme ani alternatívna hudba v podaní skupín Wet Floor Experience, Klemones, Lucia Piussi a Peter Bálik, Rage Against The Machine – guerrilla tribute band a ČAD. Hudobnou bodkou bol set reagge dídžejov Respect Vibration Sound.
Na premiérový ročník Alternatívy v Drevone zavítalo aj viacero divadelníkov – Mladé pezinské divadlo iNpulse, Pacientárium, Blaho Uhlár s divadlom S.T.O.K.A a tiež Petr Váša. Po zotmení si návštevníci mohli vychutnať aj trochu filmovej tvorby v Kinečku pod hviezdami.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko