pondelok, 15.7.2024, 19:54 h

facebook facebook20 rokov vysielania TV PEZINOK

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Na Cajle sa budujú priechody pre chodcov

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Čas na podávanie žiadostí o dotácie s blíži

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h


Celomestská likvidácia odpadu z domácností

RELÁCIA TÝŽDEŇ
premiéra 15. 10. 2018, 18.00 h

1
2
3
4

AKTIVITY PROJEKTU STRIEBORNÁ EKONOMIKA V PEZINKU

Od septembra sa spustili vzdelávacie kurzy pre vekovú kategóriu 50+, ktoré realizuje Regionálna rozvojová agentúra Senec-Pezinok v rámci projektu Silver Economy (Strieborná ekonomika).

Projekt prináša do regiónu nové riešenia a možnosti pre starnúcu populáciu a jej vnímanie v spoločnosti. Ľudia spadajúci do tzv. striebornej ekonomiky v sebe skrývajú ekonomický potenciál, ktorý stačí správne podporiť a rozbehnúť. V týchto dňoch dobieha vzdelávací kurz zameraný na základné počítačové zručnosti a využívanie inteligentných zariadení v praxi.

Od 2. októbra 2018 sa spustí jazykový vzdelávací kurz. Angličtina pre začiatočníkov bude prebiehať v priestoroch Denného centra, Kollárova 1/A, každý utorok, streda, štvrtok v doobedňajších hodinách (spolu 64 vyučovacích hodín). Nasledovať (od 19.novembra, vždy v pondelok) bude vzdelávací kurz zameraný na hľadanie si zamestnania. Kurzy sú pre účastníkov bezplatné.

Máte viac ako 50 rokov, ste nezamestnaný, alebo chcete zmeniť zamestnanie, začať podnikať alebo si len zlepšiť vedomosti a rozšíriť obzory, prihláste sa.

Prihlasovať sa môžete na tomto kontakte: Regionálna rozvojová agentúra Senec-Pezinok, Mgr. Jana Abraham, email: jabraham@rrasenec-pezinok.sk, mobil: 0911 280 608.

Projekt realizuje Regionálna rozvojová agentúra Senec-Pezinok v spolupráci s Európskym zoskupením územnej spolupráce Rába – Dunaj – Váh, Regionálnou rozvojovou agentúrou Komárno a Nadáciou Kisaföldi, za podpory programu CBC Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko.

RADI PORADÍME

Dan Brown
Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“.

Magdaléna Pirožeková
Ženy týrané svojím okolím aj najbližšou rodinou sa snažia skryť domáce násilie pred vonkajším svetom. Monika je jednou z nich. Raz si však povedala DOSŤ!

Steven Levy
Chcete pochopit, jaké tajemství stojí za úspěchem společnosti Google? Odpovědí je tato kniha známého amerického novináře a odborníka na informační technologie a kyperprostor.

Yuval Noah Harari
„Pred 100 000 rokmi obývalo Zem najmenej šesť ľudských druhov. Dnes je tu už len jeden. My. Homo sapiens.“ 
V knihe Sapiens: Stručná história ľudstva jej autor, nazývaný aj vizionársky historik...

Jaroslava Kuchtová
Piatak Maťo by bol najšťastnejší chlapec na svete, keby ho rodičia boli vzali so sebou na misiu do Afriky. Lenže oni ho nevzali! Nechali ho doma u starkej, a tak začína chodiť do novej školy.

Kamil Peteraj
Bol raz jeden hrad zo šľahačky, biely a sladký a bývala v ňom šľahačková princezná. Raz, keď dorástla, usporiadali na zámku oslavu, na ktorú prišli pytači z celého sveta.

Miro Jaroš
Milé deti, mám veľkú radosť, že ste také šikovné a že sme sa už veľa vecí spolu stihli naučiť. Ani tentoraz to nebude inak. V tejto knihe budeme spolu oslavovať narodeniny.

Jan Lebeda
Vo svojich nových dobrodružstvách sa škriatok Medovníček stará nielen o včeličky, ale pomáha každému, kto to potrebuje. Asistuje pri bežeckých pretekoch slimákov, vylieči včeličke krídelko